FrontDesigner - Elvo - nejlepší software pro elektroniku a návrh plošných spojů

VítejteLogout
Přejít na obsah

FrontDesigner

Front Designer 3.0 umožňuje precizně
a jednoduše “ušít kabát” pro přední nebo zadní panel, dát konečnou fazonu vašemu elektronickému dílu a to barevně nebo černobíle. Otázku jak popsat takový panel, jak udělat pěkné
a souměrné stupnice pro potenciometry, staví kolikrát konstruktéry před neřešitelný problém. Je možné toto řešit pomocí nějakého univerzálního grafického programu, který je často potřeba dlouho studovat, než se člověk naučí jej dobře ovládat. Nebo např. Pomocí propose, výsledek ale neodpovídá často představě a také ne dnešním možnostem. A což teprve, když zjistíme, že jsme na pracně nakresleném panelu zapomněli maličkost, třeba malý vypínač? Mnohostranné možnosti programu Front Designer dovolují rychlý návrh panelu i jednoduchou změnu návrhu, funkce a designu.
Výběr předdefinovaných symbolů nebo možnost vlastních symbolů dá vašim konstrukcím profesionální vzhled.
Jedinečný asistent stupnic umožní jednoduše zhotovení jakékoliv
(i logaritmické) stupnice pro otočné i tahové potenciometry, měřící přístroje aj. Různé speciální funkce ulehčí mechanické práce na vlastní krabici.


Cena s DPH 1390,-
Stažení

Pryč jsou časy, ve kterých jsme museli náš pracně sletovaný elektronický skvost umístit do dřevěné bedny, přemýšlet
o tom, jaký mu „ušít  kabát“ a nápisy na panely lepit v lepším případě pomocí propisotu.  V odborném obchodě lze dnes koupit spoustu různých krabic. Je možné si vybrat nejvhodnější krabici prakticky pro každý účel, od jednoduché plastové krabičky až po stabilní 19-palcový rack.
Tím se ale většinou každý dostane k problému, jak udělat konečnou fázi svého projektu a tou je přední panel (případně zadní panel), který hlavně výrobek prezentuje. Otázku, jak popsat takový panel, jak udělat pěkné a souměrné stupnice pro potenciometry, staví kolikrát stavitele před neřešitelný problém.
Je možné toto řešit pomocí již zmíněného propisotu, výsledek ale neodpovídá často představě a také
ne dnešním možnostem. A což teprve, když zjistíme, že jsme na pracně nakresleném panelu zapoměli maličkost, třeba malý vypínač?
Zde se s výhodou uplatní nový software - FrontDesigner 3.0 - , který je speciálně zaměřený pro návrh předních (zadních) panelů.

Jeho přednosti jsou jasné:
• Jednoduché a přesné umístění symbolů a textů   v barvě nebo černobíle.
• Mnohostranné možnosti úprav dovolují rychlou
  změnu návrhu, funkce a designu.
• Výběr předdefinovaných symbolů
 nebo možnost vlastních. To dodá Vašim konstrukcím profesionální vzhled.
• Asistent stupnic umožní jednoduše zhotovení jakékoliv stupnice pro otočné i tahové potenciometry, měřící přístroje aj.

FrontDesigner je grafický software, jehož funkce jsou speciálně ušity na návrh panelů. Vedle základních kreslicích funkcí pro linky, kruhy, obdélníky, plochy, texty a vrtání, nabízí FrontDesigner komfrotní funkce pro úpravu. Všechny funkce jsou lehce a intuitivně ovladatelné. Jednotlivé prvky si vyberete z knihovny, přetáhnete na plochu a případně upravíte podle Vašich představ. Jednotlivé prvky lze kopírovat, slučovat do skupin, vystřivovat, otáčet atd. Komfortní formátovací funkce, lehce rozšiřitelná knihovna prvků, funkce mřížky aj. umožňují zhotovit návrh profesionálního panelu.

Speciální funkcí je asistent stupnic, který umožní jednoduše navrhnout libovolnou stupnici v několika krocích.
Lineární, logaritmickou, rovnou, kulatou, pokaždé s pomocí této funkce vytvoříte perfektní stupnici. Každá změna je ihned viditelná. Jedním stisknutím tlačítka přenesete stupnici na panel. Parametry každé stupnice lze uložit
a kdykoliv opět načíst.
Tak lze zhotovit předlohy pro libovolné stupnice.


Barevné uspořádání záleží už pouze na Vás a Vašem vkusu. Všechny barvy lze libovolně definovat. Zrovna tak šířku a styl linek.


Pro zhotovení panelu je nutné měřit. Proto je program vybaven funkcí pro automatické kotování. Kliknete pouze na dva body na panelu a program zhotoví a vypočte kompletní údaje kóty.
Panel lze také zhotovit pomocí gravírování a frézování. To umožní funkce HPGL-export pro každou frézu. Pomocí CNC frézy můžete zhotovit absolutně přesný panel. Pro vyfrézování a gravírování textů na panelu podporuje FrontDesigner také autoCAD písmo formátu SHX. To je písmo definované pomocí jednoduchých čar a zaručují tak perfetkní výsledek při frézování.FrontDesigner obsahuje funkci k vyřezání normovaných otvorů dle DIN 43700. Zadáním šířky použité frézy jsou výřezy vypočteny tak, že nakonec dostanete přesné rozměry požadovaného otvoru.

Výsledek návrhu lze také vytisknout na papír nebo fólii. Pro tento účel obsahuje Frontdesigner komfortní správu tisku se speciálními funkcemi. Zvláštní funkcí je tzv. plakátová funkce, s jejíž pomocí je možné tisknout panel až 1,8 m velký. Výtisky jsou automaticky rozděleny na více listů. Návrh panelu lze exportovat pro různé účely, např. kvůli dokumentaci
do různých grafických formátů jako např. BMP, JPG nebo EMF v rozlišení až 600 dpi.  
Demo verze programů jsou plné verze, které jsou omezeny pouze výstupem. Není tedy možné výsledny soubor žádným způsobem exportovat, ukládat a vytisknout.
Jinak jsou demo verze plně funkční a nejsou časově omezené. Prostředí programu je možné vybrat ze dvou jazykových mutací - angličtiny nebo němčiny.
Česká nápověda, soubor help, je ke stažení v sekci "Stažení" pro ty, kteří si legálně zakoupili program u Elvo Plzeň. Po jeho nakopírování do kořenového adresáře programu, se zobrazí nápověda
v češtině.


Program je distribuován na CD.
Funkční pod W98 až W10.
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
Copyright elvo Plzen 2024
Návrat na obsah